You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Місія HR менеджера: нова культура управління персоналом

HR-технології


Зміст:

 • Хто такі новітні HR менеджери і чим вони займаються?
 • Що таке місія HR менеджера і для чого вона потрібна?
 • HR місія може бути різною: 6 прикладів

Якщо компанія має у розпорядженні висококваліфікований персонал, цього не достатньо для досягнення цілей бізнесу. Потрібно мати інструменти, з якими талантами буде легко керувати, а також можливості для залучення нових і мотивації вже наявних спеціалістів. Для цього й працюють ейчари.

Хто такі новітні HR менеджери і чим вони займаються?

Нові умови, які ставить сьогоднішній ринок праці перед HR відділами практично усіх компаній, змушують менеджерів з персоналу постійно вдосконалювати свою роботу. Сучасний HR — це не просто кадровик чи менеджер, це спеціаліст у human resources. І йдеться не про те, що люди — це ресурс, а про те, як правильно і по максимуму використати можливості працівників, щоб перетворити їх кваліфікацію та навички у цінний актив компанії.

Що робить сучасний ейчар:

 • оцінює, заохочує та підтримує персонал;
 • постійно вдосконалює індивідуальну та організаційну ефективність;
 • передбачає та задовольняє зміни у потребах колективу;
 • впроваджує чемпіонство в кар’єрі та професійному зростанні працівників;
 • забезпечує покращення послуг за допомогою технологій.

Не дивлячись на те, що HR працює з людьми, його першочерговою метою є бізнес. Усе, що робить менеджер з персоналу, спрямоване на досягнення бізнесових цілей. Тому загальні цінності ейчарів повинні збігатися із цінностями компанії:

 • грамотна кадрова політика;
 • дотримання корпоративної культури;
 • зосередженість на потребах бізнесу;
 • налагодження і збереження клієнтських відносин;
 • згуртоване досягнення поставлених цілей компанії.

Що таке місія HR менеджера і для чого вона потрібна?

Заява місії з персоналу — це специфічний девіз, мета чи філософія, якими керується HR відділ компанії. На відміну від цінностей місія відрізняється від загальної місії компанії, оскільки має дещо інше призначення і фокусується на людських аспектах організації.

Філософія кадрових ресурсів може зосереджуватись на підборі, найманні на роботу чи управлінні наявною робочою силою. Але вона завжди повинна забезпечувати прогноз для управління людьми, які роблять компанію не просто хорошою, а чудовою.

HR місія може бути різною: 6 прикладів

Новітній підхід до роботи HR служб означає не лише підбір, працевлаштування та облік роботи персоналу. Тепер це пошук, розвиток і підтримка талантів. Тому кадрова політика не обмежується сухими підзвітними кроками, а доповнюється мотиваційними заходами, застосуванням дисциплінарних і заохочувальних дій, а також обов’язковим використанням HRM систем.

Звісно, професійний ейчар розробляє місію, яка відповідає діяльності компанії. Немає якогось універсального девізу для усього бізнесу. Розглянувши кілька прикладів великих американських організацій, можна переконатися в цьому, а також знайти варіанти ідеальних рішень для свого відділу HR.

Знайти кращих, заохотити, дисциплінувати

HR місія компанії SleepZoo, виробника продукції для комфортного сну, виглядає в оригіналі як абревіатура S.L.E.E.P. А в перекладі розшифровується так:

 • Скористайтеся можливістю визнати високоякісну роботу.
 • Шукайте найкраще кваліфікованих членів команди.
 • Переконайтесь, що кожен має правильні інструменти для ефективної роботи.
 • Встановіть обґрунтовану політику для справедливого поводження із працівниками.
 • Забезпечте конкурентну оплату праці.

Це всебічна філософія управління персоналом. Вона охоплює кілька цінних сторін здорової та оперативної команди талантів, включаючи акцент на інструментах успіху, розпізнавання кращих працівників та винагороди для них. При цьому ведеться жорстка політика, що забезпечує справедливість.

Робота, яка має значення

Common People United — компанія з цифрової стратегії та маркетингу відносин, яка намагається зосередитись на активізації та заохоченні талантів.

«Ми витрачаємо близько 2000 годин на рік на роботі. Чому б не зробити цей час важливим? … для нас “робота, яка має значення”, полягає менше в тому, що ви робите, і більше в тому, як ви це робите. І це більше, ніж просто виконання завдань — це те, як ми сприймаємо свою роботу і як ми сприймаємо світ».

Коли ейчари Common People United заохочують своїх співробітників виконувати важливу роботу. Вони роблять акцент на трудовому процесі, критично оцінюють умови, і визначають, чому співробітника виконують роботу, яку їм доручено. У сучасному світі багато працівників більше зосереджені на соціальному впливі, ніж на зароблянні грошей, тому ця заява HR місії актуальна.

Обирати важко — легко керувати

TalentPlus — консалтингова компанія з управління талантами. Ідея така: якщо ви докладете багато зусиль до найму та вибору ідеального кандидата, ви можете уникнути необхідності мікромініструвати своїх співробітників з самого початку їх працевлаштування.

TalentPlus працює з підбором, найманням та керуванням різними пулами талантів. Вони зосереджуються на працевлаштуванні та розвитку найкращих працівників. У компанії використовують величезні ресурси в процесі набору персоналу, щоб знайти працівників, які добре підходять, і пристрасні до роботи, яку вони роблять.

Найкращі умови для супер спеціалістів

Fueled — агентство з розробки й стратегії мобільних додатків. HR менеджмент вважає, що компанія несе відповідальність за створення можливостей для кандидатів, незалежно від того, хто вони і звідки вони. Працівникам забезпечуються усі передумови, щоб побудувати кар’єру в галузі техніки.

Fueled Fueled створює команду із найкращих спеціалістів, даючи їм такий стимул для виконання роботи, щоб вони працювали краще, ніж будь-коли у своєму житті.

Партнерство на всіх рівнях

Корпорація PQ виробляє силікати, цеоліт та інші подібні матеріали. HR відділ допомагає компанії в питаннях найму працівників, виплат, компенсацій, огляду ефективності співробітників та розв’язанню інших кадрових питань.

Ейчари працюють у партнерстві з керівниками та їх командами, з окремими працівниками та з іншими відділами корпорації. Менеджери з персоналу надають програми та послуги, що створюють робоче середовище для розширення можливостей та залучення працівників до бізнесу. Корпоративні цінності орієнтації на клієнтів, постійне вдосконалення, командна робота та досягнення результатів вплітаються у всі аспекти управління людськими ресурсами.

Підтримка, повага та взаємодовіра з початку й до кінця

В університеті Віннтроп, розташованому в Південній Кароліні (США), відділ людських ресурсів відповідає за всі послуги, пов’язані з працівниками, зокрема пільги, страхування, політику й правила, оплату праці тощо.

HR відділ університету зобов’язується надавати якісні послуги всім майбутнім, нинішнім та колишнім працівникам. Місія забезпечує ставлення до викладачів, асистентів, а також усього допоміжного персоналу з повагою, належним доглядом та індивідуальною увагою з їх перших запитів щодо вакансій, періоду роботи та аж до пенсійних програм. Таким чином підтримується високий рівень взаємної довіри і самовідданості.

Кожна з місій — це приклад продуктивної роботи HR в успішних компаніях чи організаціях. Усі вони досягли висот не лише завдяки менеджменту персоналу. Однак, не стали б такими успішними, якби не грамотний підхід і якісна робота мудрих ейчарів.Отримуйте корисну інформацію на email!