You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Гаряча пора: чого очікувати від працівників влітку?

Цікаво для роботодавця


Зміст

 • Чому так відбувається?
 • Не таке страшне літо, якщо знати чого від нього чекати
 • «Не сезон» відміняється!
 • Як мотивувати працівників?

Тільки-но запустилися проекти, активність підприємства вийшла на планований рівень, як прийшло літо… Працівники розбігаються по відпусткам, а ті, хто залишається в офісі, мляво виконують свою роботу. Розпочинається «застій». Чого очікувати від сезонного хаосу, чим можна зарадити, як мотивувати колег та уникнути падіння продуктивності в гарячу пору року?

Чому так відбувається?

Довгоочікуване літнє сонечко, зелень лісу, прозорі водойми так і кличуть у подорож. Як в таку пору можна думати про роботу і зосередитись на складних завданнях? Мало сфер бізнесу тримають планку, і відповідь на запитання «чому?» однозначна — «тому що літо». Найпоширеніша хвороба офісних працівників в цей період — синдром літніх канікул.

Що відчуває ваш середньостатистичний колега: важко сконцентруватися в умовах спеки, пам’ять і увага підводять, а тут ще й діти, у яких справжні канікули. Це не дає нормально працювати, і якщо його відпустка не входить у плани керівництва, працівник усіма шляхами намагається створити для себе послаблений режим.

 • відмовляється від нових задач;
 • виконує роботу недбало;
 • бере лікарняні.

Іноді конфліктні ситуації з приводу застійних явищ на роботі призводять до того, що спеціаліст просто звільняється. Доводиться шукати нового, але й тут літо ускладнює завдання.

Не лише відпустки стають фактором зупинки робочого процесу. Літній період складний і в пошуку нових спеціалістів. Скорочення бажаючих прийти на співбесіду літом сягає 15% порівняно з іншими порами року. В той же час кількість вакансій зростає на 10%.  

Трудове законодавство літом теж працює проти вас. Можливо, ви будете здивовані, але, згідно з нормами трудового права, 8-годинний робочий день може тривати  стільки лише за температури повітря до +27 градусів включно. При підвищенні температурного режиму кількість робочих годин за добу повинна скорочуватись: на 1 годину з кожним градусом до 29, далі — на 1 годину з кожною половиною градуса.

Виходить, при 31 градусі робочий день складатиме усього 2 години. А 37 градусів спеки і поготів визначаються як екстремальні і забороняють робочий процес у певних приміщеннях та на дворі. Тому доведеться бути готовим до того, що працівник законно відмовиться працювати повний день, посилаючись на правила охорони здоров’я.

Не таке страшне літо, якщо знати, чого від нього чекати

Якщо зрозуміти, що відбувається влітку з роботою колег, можна скоротити втрати і суттєво підвищити продуктивність команди. Як підготуватися до літнього затишшя:

 • Задокументувати усі відпустки працівників. Ви будете знати, на яку кількість колективу можна розраховувати саме літом. Окрім того, не виникатиме запитань і зайвих прохань про вакації, якщо дати будуть зазначені і затверджені для всіх.
 • Планувати відпустки почергово. Якщо, припустимо, в липні у відпустку піде 90% спеціалістів, усе зупиниться. Натомість, розподіл відсутності працівників на роботі по тижням впродовж періоду травень-вересень суттєво пом’якшить застійний період.
 • Заздалегідь перенести нові проекти на осінь, щоб не підводити клієнтів у період «застою». Помірний режим у час затишшя не змусить аврально роздавати завдання млявим співробітникам, збереже клієнтські відносини і ваші нерви.

«Не сезон» відміняється!

Статистика так і кричить: 95% працівників хочуть піти у літню відпустку.  Але комусь при цьому треба залишатися «на борту». Кожен керівник в силах змінити застійну ситуацію на підприємстві чи в офісі. Кілька кроків допоможуть зберегти активний робочий режим:

 • Чітка постановка задач. Якщо сказати підлеглим, що потрібно завершити проект до осені, швидше за все нічого не вийде. Краще ставити одномоментні задачі: наприклад, до кінця дня здати звіт, до п’ятниці провести 3 співбесіди. Ваші колеги будуть активніші в роботі, маючи почергові невеликі завдання і обмежені часові рамки.
 • Створення комфортних умов праці в спекотний час. Ваша команда повинна бути забезпечена оптимальним помірним кліматом у приміщеннях, достатньою кількістю води. Тих, хто працює на дворі, також необхідно убезпечити від перегріву, а при можливості перенести робочі години на ранок та вечір.
 • Залучення тимчасових працівників. Крайній крок, на який зголосяться ті, у кого суттєво порідшали ряди спеціалістів, а підприємство не може пережити затишшя. Короткотермінові угоди із тимчасовими працівниками забезпечать виконання термінових завдань на літній період.

Як мотивувати працівників?

Наради і накази — це добре, але розуміючи, як важко працювати в спеку, варто підняти моральний дух вашої команди. Мотивація ще ніколи не була зайвою, вона зміцнить команду і дозволить вашому бізнесу працювати продуктивніше навіть влітку.

Найпростіші мотиваційні кроки:

 1. Заохочення. Придумати, як заохотити працівника, щоб він працював активніше, не складно. Це може бути публічна похвала за якісно виконану роботу, грамота за швидкість, відзнака на офісній стінгазеті за активність, грошова премія за понаднормовий робочий час.
 2. Приклад. Яскравим заохоченням буде привселюдна нагорода кращого працівника. Головне, повідомити усіх, за що можна отримати таку винагороду. Для більшості колективу такий приклад спрацює як виклик до дій.
 3. Корпоративний відпочинок. Літом усім хочеться якомога більше побути на свіжому повітрі, тому обідні перерви можна організовувати на літніх майданчиках кафе або в парку. Якщо є можливість, спробуйте проводити тенісні, баскетбольні чи волейбольні турніри — спортивний відпочинок об’єднує. Раз на тиждень запросіть свою команду на корпоратив на природі.

Скористайтесь цими порадами, і літо більше не стане на заваді продуктивності вашого бізнесу!Отримуйте корисну інформацію на email!